Színt vallott Magyar Péter bizalmasa: a Tisza Párt azonnal visszavonná a Pride betiltását

Nagy Ervin azt is elárulta, nem tud róla, hogy csalódott fideszesek keresnék a Tisza Pártot.

A Tisza Párt képviselője az Európai Parlament plenáris ülésén mondott beszédet.
Az Európai Parlament plenáris ülésén, amelyen a 2023-as uniós költségvetés végrehajtására vonatkozó mentesítésről szavaztak a képviselők, ismét felszólalt Kollár Kinga, a Tisza Párt Európai Parlamenti képviselője. Kollár, aki ezúttal magyarul mondta el másfél perces beszédét adatvédelem témában, arról beszélt, hogy a magyar törvényhozás által meghozott új gyülekezési törvény következtében a különböző arcfelismerő rendszerek miatt az állampolgárok adatai nincsenek biztonságban. Hangsúlyozta, bár ezzel kapcsolatban vizsgálatot indított a magyar ombudsman, Kollár szerint azért nem találtak semmit az ügyben, mert nem függetlenek a kormánytól. A képviselő ezt elfogadhatatlannak minősítette, és kiemelte, ez azt jelenti, hogy
mindenki veszélyben van”.
Magyar Péter nem foglalt állást a gyülekezési törvény módosításával kapcsolatban, ám Kollár Kinga felszólalása, illetve Nagy Ervin korábbi kijelentése, miszerint a Tisza megválasztása esetén „a gyülekezési jogot természetesen visszaállítjuk”, jól mutatja a párt álláspontját a Pride beszüntetésének kérdésében.
Ezt is ajánljuk a témában
Nagy Ervin azt is elárulta, nem tud róla, hogy csalódott fideszesek keresnék a Tisza Pártot.
Mint ismert, Kollár Kinga egy korábbi botrányos felszólalásakor híresült el, amikor örömét fejezte ki amiatt, hogy az uniós pénzek visszatartása rontotta a magyarok életminőségét, mert szerinte ez erősíti az ellenzéket. Kollár Kingával szemben azóta összeférhetetlenségi eljárás is indult.
Árulkodó felszólalás az Európai Parlamentben
Az Európai Parlament (EP) költségvetési ellenőrző bizottságának ülésén azt mondta Kollár Kinga, a jogállamisági eljárás hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből 1 milliárd már elveszett.
Kitért arra, a magyar államra ennek súlyos hatásai voltak, példának hozta, hogy nem tudnak infrastruktúra-fejlesztésbe fektetni, és az alapvető szociális szolgáltatásokat se tudja nyújtani, kórházakat lehetett volna felújítani, azonban ez nem történt meg. „A kondicionalitási szabályozás igenis komoly hatást gyakorolt a magyarok mindennapi életére” – fogalmazott, jelezve, politikailag nem biztos a jogállamisági eljárás hatásaiban, „mert a folyamat elvezetett a társadalom radikális polarizálódásához”.
Majd úgy vélekedett, a budapesti kabinet visszaél a helyzettel belpolitikai céljai érdekében, és azt állítja, a Bizottság kettős mércén alapuló érveléssel tartja vissza a forrásokat, mert politikailag motivált az ügyben. „Ha hagyjuk, hogy a politikai engedmények szerepet kapjanak a folyamatban, azt gondolom, valahogy tényleg politikailag motiváltak lesznek a döntések”. S ez elvezethet a magyar kormány pozíciójához.
„A dolog pozitív oldala, hogy a magyarok romló életszínvonala erősíti az ellenzéket. Én ilyen értelemben nagyon pozitívan tekintek a 2026-os választásra”
– fogalmazott a tiszás EP- és közgyűlési képviselő.
Ezt is ajánljuk a témában
A főpolgármester továbbította a beadványt.
Nyitókép: MTI / Bodnár Boglárka